Čas na změnu?

Pokud hledáte odpověď na otázku, kdy je nejlepší čas na změnu, je to právě teď. Pokud vám přijde tato odpověď příliš banální, věřte prosím, že ty nejúčinnější věci, jsou často jednodušší, než si myslíte.

Pokud vás v tuto chvíli napadá spousta myšlenek začínajících slovy: Ale… Nemohu, protože… Později… Zkuste tyhle myšlenky chvilku pozorovat.

A nyní si je zkuste i napsat.

Co vidíte? Co je to, co vám vytváří limity, které brzdí váš první krok vedoucí k vaší vysněné změně? Opravdu doporučuji si nyní tyhle vaše myšlenky, pro jasnější vidění, napsat.

Co z těchto myšlenek je opravdu jasné vidění situace, ve které se nacházíte, a co jsou jenom vaše zvyky a navyklé vzorce? Pokud chcete začít trénovat například běh a máte zlomenou nohu, je tu opravdu dočasný limit. Chcete-li ovšem začít trénovat a každé ráno si řeknete, že odpoledne. Později odpoledne si řeknete, že až od zítra. Dotknete se pomyslně toho, jestli to opravdu chcete, a co nebo kdo, vám v tom případně brání.

Chcete změnu?

Pokud je vaše odpověď ANO, čtěte dál. V opačném případě si, prosím, ušetřete čas čtením něčeho, co vás nezajímá.

Motivace jako hnací motor.

Kdo a co vás motivuje? A je vaše motivace dostatečně silná? Co můžete udělat pro to, aby ke změně opravu došlo? Jaký nejmenší krok můžete udělat právě dnes?

Navážu na příklad s během. Pokud chcete začít běhat, můžete si minimálně v čas, který jste si pro běhání určili, obout boty a projít se. Pokud chcete začít činnost, na kterou potřebujete nějaké pomůcky – například malovat, možná si pro začátek pořiďte něco, čím a na co. Pokud jsme zavaleni běžnými povinnostmi a starostmi doma o rodinu, možná je první krok udělat si prostor, chvilku být vědomě sami se sebou – teď a tady.

Opravdu změnu chcete? Nebo máte spíše pocit, že ji od vás vyžaduje okolí? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli to, co chcete, musíte, máte pocit, že byste to měli udělat anebo to opravdu chcete vy.

Jak se budete cítit po prvním kroku směřujícím ke změně? Vidíte tento krok? Možná nejistě, je to něco nového. Možná radostně, konečně jste se ke změně odhodlali :). Možná vám nějaký vnitřní hlas našeptává, vykašli se na to, nemáš na to, proč tohle děláš. Ať už je to jakkoliv, udělali jste první krok!

Nyní je opravdu jen na vás, se rozhodnout, co můžete udělat během následujících 24 hodin jako ten nejmenší krok, který vás nasměruje ke změně. A opravdu jej udělat.

Mým dnešním krokem ke změně bylo udělat si prostor, abych mohla v klidu napsat, mimo jiné i tento článek.  Odjet z domu. Najít si chvíli času v prostředí, kde se mohu v klidu koncentrovat na psaní. Dominantním pocitem, kterým mi v tom dnes pomohl, byla laskavost k sobě, která mi dodala energii. Energii, jejíž zdroje, si v dnešní rychlé době, je často dobré pohlídat, abychom je nevědomky jenom neustále nevyčerpávali.

Pomáhám lidem skrze řeč těla, najít most k jejich duši. Jsem průvodce k vaší duši.  Můj příběh si přečtete zde >>